KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 5188489

nr 518 8489

Blandteknik

1800-tal, Man, 39 x 29

Utrop:

100 kr

Såld:

350 kr

måndag 7 april 2008
kl 16:51:16

Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta