KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 5188489
nr 518 8489
Blandteknik
1800-tal, Man, 39 x 29
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
måndag 7 april 2008
kl 16:51:16
150 kr
300 kr
250 kr
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta